Novinka

Judikatúra Súdneho dvora EÚ v oblasti colného práva s komentárom

Na sklade - expedujeme ihneď. U vás do 3 prac. dní
Zobraziť dostupnosť na predajniach

Ceny sú vrátane DPH

Na stiahnutie


Vydavateľ

Typ publikácie
prehľad judikatúry

Dátum vydania
10/2020

Väzba
mäkká

Počet strán
224

Rozmery
A5 (148x210mm)

Typ produktu
Tlačená kniha

ISBN
978-80-571-0243-4

Publikácia „Judikatúra Súdneho dvora EÚ v oblasti colného práva s komentárom" spracúva doterajšiu judikatúru Súdneho dvora EÚ v oblasti colnej únie EÚ a pohybu tovaru cez colnú hranicu a identifikuje významné rozsudky týkajúce sa cla, ktoré výraznou mierou prispeli k objasneniu často neurčitých a nejednoznačných ustanovení colnej legislatívy a k ich výkladu.

Publikácia oboznamuje čitateľa s obsahom judikátu, pričom text je usporiadaný spôsobom: číslo rozsudku a jeho názov, heslovitá charakteristika predmetu sporu, presná citácia relevantnej prejudiciálnej otázky, výber z odôvodnenia, návrh generálneho advokáta (ak nebolo vo veci rozhodnuté bez jeho návrhov) a citácia podstatných častí výroku. V záverečnej časti autori ponúkajú stručný komentár k judikátu, aby bolo zrejmé, čo je jeho predmetom, prečo je významný a či je (a z akého dôvodu) použiteľný aj v súčasnosti.

Predkladaná publikácia je určená pre odbornú obec a jej cieľom je pomôcť rozšíreniu aplikácie spracovaných rozsudkov, predovšetkým v rozhodovacej činnosti slovenských súdov a iných orgánov verejnej moci pri rozhodovaní vo veciach regulovaných colnými predpismi. V neposlednom rade je publikácia určená tiež hospodárskym subjektom a ich právnym zástupcom pri uplatňovaní svojich práv a právom chránených záujmov v colnej oblasti.

Napíšte nám

Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Pre bližšie informácie o spracovaní osobných údajov pozrite stránku Informáciami o spracovaní osobných údajov.

* Všetky položky formulára sú povinné. Formulár neslúži ako objednávka.

Ďakujeme za záujem, Vašu požiadavku vybavíme v krátkom čase.